Çin Kalkınma Forumu’na katılan ilk Türk iş insanı oldu

Apple, Siemens, Mercedes Benz, Shell gibi dünya devlerinin CEO’larının katıldığı Çin Kalkınma Forumu’nda ilk kez bir Türk iş insanı da yer aldı. TFI TAB Gıda Yatırımları Kurucu Ortak ve CEO’su Korhan Kurdoğlu, 24-25 Mart 2024 tarihleri arasında Çin’de düzenlenen 2024 Çin Kalkınma Forumu’na bugüne kadar Türkiye’den katılan ilk iş insanı oldu.

Kurdoğlu, Çin Halk Cumhuriyeti Başbakanı Li Qiang’a Çin ekonomisine ve pazarına olan güvenini paylaştı ve şirketin Çin’deki yatırımlarının artacağına değindi. Kurdoğlu, DEİK Türkiye-Çin İş Konseyi Başkanlığı ve TÜSİAD Çin Networkü Başkanlığı görevleri kapsamında da iki ülke arasındaki ticaretin dengeli büyümesi için gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Korhan Kurdoğlu, Apple CEO’su Tim Cook ve Siemens CEO’su Roland Busch gibi isimlerle de bir araya geldi.

ÇİN’DEKİ EN BÜYÜK TÜRK YATIRIMI

Çin Kalkınma Forumu sonrasında Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkan Yardımcısı Han Zheng’la da görüşen Kurdoğlu, 16 yıl önce Han Zheng’in Şanghay Belediye Başkanı olarak İstanbul’da Şanghay’ı tanıttığını hatırlattı ve TFI TAB Gıda Yatırımları olarak 12 yıl önce Çin’e yatırım kararı alıp Türkiye Cumhuriyeti’nin Çin’e olan en büyük yatırımını gerçekleştirdiklerini aktardı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x