Eric Bailly’nin menajeri rest çekti! ‘Hakları ihlal ediliyor’

Rıza Çalımbay yönetimindeki Beşiktaş’ta kadro dışı bırakılan 5 futbolcu arasında yer alan Eric Bailly’nin menajeri, İngiliz basınına açıklamalarda bulundu. Rafaela Pimenta, BBC’ye verdiği demeçte kadro dışı kararının kendilerini şaşırttığını dile getirdi: “Kadro dışı kalmasına şok olduk ve bu bizi çok şaşırttı.”

Eric Bailly’nin haklarının ihlal edildiğini dile getiren Rafaela Pimenta, “Eric’in yanlış bir şey yapmadığını bildiğimiz için tepkimizi göstermeye hazırlanıyoruz. Oyuncunun hakları ihlal ediliyor ve onu koruyacağımızdan emin olabilirsiniz” dedi.

ARAT: TEKLİFLER GELMESİ HALİNDE DEĞERLENDİRECEĞİZ

Beşiktaş’ta Başkan Hasan Arat, kadro dışı bırakılan futbolcularla ilgili ara transfer döneminde teklif beklediklerini açıklamıştı. Arat, AFP’ye verdiği demeçte şu ifadeleri kullanmıştı: “Bir numaralı önceliğimiz daha iyi bir takım oluşturmak. Kış transfer döneminde kadromuzdaki boşlukları dolduracağız. Kadro dışı bırakılanlar oyuncular ile ilgili devre arasında iyi teklifler gelmesi halinde değerlendireceğiz.”

Performans düşüklüğü ve takım içindeki uyumsuzluklar nedeniyle kadro dışı bırakılan Eric Bailly’nin siyah-beyazlılarla olan sözleşmesi sezon sonunda bitecek. 29 yaşındaki oyuncu bu sezon 8 maçta şans buldu ve toplam 537 dakika sahada kaldı.

Fildişi Sahili Milli Takımı’nda 49 müsabakada oynayan Eric Bailly, 2 gol sevinci yaşadı. 29 yaşındaki stoperin güncel piyasa değeri 4 milyon euro.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir